Reacţia lui David Miculescu după ce a marcat primul gol pentru FCSB: ”Sunt foarte bucuros!”

FCSB

Echipele CS Mioveni şi FCSB au încheiat sâmbătă la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul din etapa a patra a Superligii. FCSB se află pe locul 11 în clasament.

Mioveni a deschis scorul în prima repriză la o fază la care Ovidiu Popescu l-a talonat pe Vlad Pop şi s-a accidentat, Pop a continuat acţiunea, a centrat, iar Ionuţ Balaur a marcat cu un şut deviat, în minutul 26.

David Miculescu a egalat cu o lovitură de cap, în minutul 79, dintr-o centrare a lui Olaru.

”Sunt foarte bucuros că am reuşit să înscriu. Da am venit să ajut echipa, din păcate astăzi am scos doar un punct. Ne gândim doar la următorul meci şi sper să câştigăm. Vreau să dau tot ce bun. Nu pot să îmi dau cu părerea că am venit de puţin timp. Suntem optimişti, avem toate şansele să ne calificăm pentru că am câştigat 1-0. Am avut o posesie foarte bună, dar şi ei s-au apărat bine. Am vorbit să vorbim cu mai multe centrări din lateral şi asta am şi făcut”, a declarat David Miculescu după meci.

Au evoluat următorele echipe:

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti (Buziuc 74’) - Oancea, Panait (Cierpka 60’), V. Pop, Burnea (A. Iacob 86’) – Rădescu (Antal 75’), Blănaru, Coşereanu (Trif 59’). Antrenor: Alexandru Pelici

FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu (Haruţ 30’), Dawa, Bouhenna, R. Boboc (Radaslavescu 80’) - Ad. Şut (Dulca 45’), Oaidă (Musi 58’) - Cordea, Miculescu, Oct. Popescu - I. Stoica (Olaru 58’). Antrenor: Nicolae Dică

Afla mai multe despre: fcsbdavid miculescu