Reacţia lui Dennis Man, eroul Parmei: ”Mă bucur că am făcut un meci grozav şi că mi-am ajutat echipa”. Ce a spus despre Mihăilă

Fotbalistul echipei Parma, Dennis Man (24 de ani), a tras concluziile după ce a marcat un gol superb şi a adus victoria ”cruciaţilor” în Serie B.

Parma a învins-o pe Cagliari, scor 2-1, în etapa a 34-a din Serie B, într-un meci în care cei doi internaţionali români ai ”cruciaţilor” au avut evoluţii diametral opuse.

Golul victoriei a fost marcat de românul Dennis Man, dar Valentin Mihăilă a ratat un penalty.

Cagliari a condus la Parma cu 1-0 la pauză, după golul înscris de Gianluca Lapadula în minutul 32.

Gazdele au egalat prin Franco Vazquez, care a transformat un penalty în minutul 62.

În minutul 72, antrenorul Parmei, Fabio Pecchia, l-a trimis în joc pe Dennis Man şi acesta a înscris golul victoriei pentru gazde în minutul 77, cu o fază superbă, după o incursiune personală pornită din banda dreaptă.

Intrat şi el pe teren în minutul 62, Mihăilă a primit un penalty în minutul 89, după ce a fost faultat în careu.

Tot el a executat lovitura de pedeapsă, dar portarul Radunovic a respins şi scorul a rămas 2-1 pentru Parma.

La finalul meciului, Dennis Man a reacţionat şi le-a vorbit italienilor despre golul de trei puncte reuşit cu Cagliari.

De asemenea, el a opinat şi despre conaţionalul său de la Parma, Mihăilă, care a fost mai ghinionist şi a ratat un penalty în minutele de prelungiri.

"E frumos că am marcat pentru că mi-am putut ajuta echipa. Sezonul acesta a fost puţin dificil pentru mine pentru că nu am avut continuitate, iar asta s-a văzut pe teren.

Mă antrenez zilnic, iar când antrenorul mă bagă în teren sunt fericit şi determinat. Mă bucur că am făcut un meci grozav până la final şi că mi-am ajutat echipa.

Îmi pare rău că Mihăilă nu a marcat, a vrut să tragă el. Suntem determinaţi, se vede asta pe teren. Dăm totul, chiar şi cei care nu joacă", a declarat Man, conform celor de la la Sky Italia.

În urma acestei victorii obţinute, Parma se află pe locul 5 în Serie B, cu 51 de puncte, după 34 de etape.

Afla mai multe despre: dennis manmihailaparma