Reacţia lui Dragoş Militaru, antrenorul revelaţiei din Liga 2, calificată în play-off: ”Merită băieţii să aibă 10 meciuri televizate”

Fotbal intern

Unirea Dej este una dintre cele şase echipe care a prins un loc în play-off-ul Ligii 2, iar antrenorul formaţiei din judeţul Cluj a tras concluziile după această performanţă.

Unirea Deja a remizat, în deplasare, cu CSM Slatina, scor 1-1, în ultima etapă a sezonului regular din Liga 2.

Remiza a fost suficientă pentru ca echipa clujeană să se califice în play-off-ul competiţiei de pe locul 4.

Reacţia lui Dragoş Militaru, antrenorul revelaţiei din Liga 2: ”Merită băieţii să aibă 10 meciuri televizate”. Unirea Dej a prins play-off-ul şi atacă promovarea

Unirea Dej este pregătită de un antrenor tânăr, în vârstă de numai 33 de ani, Dragoş Militaru, care, la finalul partidei de la Slatina, a vorbit despre acest mare rezultat reuşit la formaţia clujeană.

”Am sperat tot timpul şi sunt foarte fericit pentru club şi pentru băieţi, cu acest gând am plecat vara trecută, chiar nu ştiu cine credea.

M-am zbătut cu noi şi cu mintea noastră şi merităm să fim acolo, să ne batem cu cei mai buni. Cel mai mult mă bucur că echipele şi-au apărat corect şansele, toate rezultatele au fost pe teren, puteau exista tot felul de discuţii, mă bucur că ne-am calificat în play-off meritat.

Am avut o primă repriză bună, am avut două situaţii mari, am luat un gol stupid în repriza a doua, dar nu mai contează decât că ne-am calificat şi că suntem acolo.

Am pierdut doar trei meciuri într-un an de zile, am fost constanţi. Merită băieţii să aibă 10 meciuri televizate”, a declarat tânărul antrenor, după performanţa incredibilă reuşită alături de clujeni.

Primele şase echipe din clasamentul Ligii 2 calificate în play-off sunt: Steaua, Poli Iaşi, Oţelul, Unirea Dej, FC Buzău şi Dinamo.

Afla mai multe despre: liga 2unirea dejdragos militaru