Reacţia lui Nicolo Napoli după ce Sepsi a întors rezultatul cu două goluri în 7 minute

Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa U Craiova 1948, într-un meci din ultima etapă a sezonului regulat al Ligii 1 Casa Pariurilor.

Reacţia lui Nicolo Napoli după ce Sepsi a întors rezutatul cu două goluri în 7 minute

Au marcat: Ştefănescu ’39, Tudorie ‘45+1 / Bauza ‘8

Jucătorii de la Sepsi au intrat pe teren însoţiţi de copii de la o echipă din Ucraina şi au afişat mesajul: NO WAR. WE WANT PEACE”

Nicolo Napoli, antrenorul echipei U Craiova, a vorbit la finalul partidei despre prestaţia jucătorilor olteni.

”Am făcut o primă repriză bună, echilibrată, am încercat să dăm gol să câştigăm meciul. Prima repriză a fost bună, a doua repriză n-am jucat bine noi. Ei au avut  3-4 mingi de gol şi eu câştigat.

Mă aşteptam mai mult de la băieţii mei dar mergem înainte. Sunt mulţumit de clasament. Incepe play-out, e un turneu de 9 partide”, a declarat Cristiano Bergodi.

Echipele care au evoluat:

Sepsi: Began – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas – N. Păun, Eder, Aşkovski (Golofca ’62) – Damaşcan (Aganovic ’63), Tudorie, M. Ştefănescu (Bălaşa ’90). Antrenor: Cristiano Bergodi

U Craiova 1948: R. Popa – Negru, Kovacici, Paramatti, Huyghebaert (Buşu ’16) – Asamoah, Baeten – Sidibe (Ondaan ’78), Bauza (Bălan ’67), Van Durmen (Marquet ’78) – Compagno. Antrenor: Nicolo Napoli

Afla mai multe despre: sepsiu craiova 1948