Reacţia lui Ruben Albes la finalul meciului Hermannstadt - UTA 1-1: "Am avut mai puţină energie decât adversara!". Ce a spus marcatorul golului sibienilor

Hermannstadt​

Ruben Albes, antrenorul sibienilor de la Hermannstadt, a reacţionat la finalul egalului obţinut de echipa sa cu UTA, 1-1, într-o partidă disputată la Mediaş.

Brighton Addae a marcat golul prin care Hermannstadt a deschis scorul, în minutul 5, dar Ioan Hora a reuşit un gol superb din lovitură liberă, în minutul 75, iar partida s-a terminat la egalitate.

Albes a vorbit despre rezultatul obţinut de echipa sa. "Nu este uşor să menţiiun ritm ridicat pe nivelul întregii partide. Cred că UTA a făcut o repriză secundă foarte bună. Trebuia să marcăm înainte şi cel mai probbail rezultatul ar fi fost diferit. Nu este vorba de motivaţie. Am început foarte bine, am făcut mult consum de energie şi la final am avut mai puţină energie decât adversara.", a spus Ruben Albes, la Telekom Sport.

Marcatorul golului a vorbit şi el după meci. Addae e marcat la debutul său în Liga 1: "Nu mă aşteptam să înscriu dar sunt fericit pentru că a fost primul meci în România şi am şi reuşit să marchez. Este diferit faţă de Italia, e puţin greu dar ăsta este fotbalul. Am făcut un egal, aşa că suntem fericiţi", a spus Brighton Addae.

Hermannstadt - UTA 1-1, în Liga 1

FC Hermannstadt a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, duminică, pe teren propriu, la Mediaş, cu UTA Arad, în etapa a VII-a a Ligii I.

Au marcat: Addae '5 / Hora '75.

1-0, min. 5: Addae a marcat cu capul de la 8-9 metri, după un corner executat de Jo Santos;

1-1, min. 75: Hora a înscris dintr-o lovitură liberă de la 18 metri.

Au evoluat următoarele echipe:

Hermannstadt: Figueiredo - Belu-Iordache (Caiado '37), Viera, Stoica, Opruţ - Addae (Alhassan '73), R. Pires - Buzan (Bastos '37), Mayoral (Sintean '73), Jo Santos - Fortes (Karanovici '59). Antrenor Ruben Albes.

UTA: Iacob - Pleaşcă (Bustea '30), Albu, Benga, Rrumbullaku   - Miculescu (Tescan '67), N. Roşu (Morar '87), Isac, Rusu (C. Popescu '87) - Hora, Rus (Buhăcianu '67). Antrenor Laszlo Balint.

În urma acestui rezultat, Hermannstadt ocupă locul 6, cu 10 puncte, iar UTA, locul 10, cu 8 puncte.

Afla mai multe despre: ruben albesbrighton addaehermannstadtliga 1