Reacţia selecţionerului Danemarcei U21 după victoria contra României: ”A trebuit să sufăr tot meciul”

Echipa națională

Albert Capellas, selecţionerul naţionalei de tineret a Danemarcei, spune că victoria cu România U21 este foarte importantă.

Danemarca U21 s-a impus cu 2-1 în faţa României U21, în preliminariile EURO 2021. Danezii au deschis scorul încă din minutul 3 şi au condus şi cu 2-0, dar jucătorii lui Mirel Rădoi au revenit pe final, prin golul lui Florinel Coman, în minutul 80. Ba chiar am fi putut scoate un punct, dar acelaşi Coman a ratat un penalty în prelungiri.

Albert Capellas, selecţionerul Danemarcei, spune că a fost o victorie pe care a trăit-o intens:

”A fost un meci foarte bun şi sunt victorii ca acestea cu care antrenorii sunt foarte fericiţi, deşi a trebuit să sufăr tot meciul. Au fost două echipe foarte bune şi sunt mândru de jucătorii mei, care au fost uimitori în toată săptămâna şi au dat totul în acest meci”, a declarat Albert Capellas, citat de midtjyllandsavis.dk.

Afla mai multe despre: albert capella