Reacţie surprinzătoare a lui Ţucudean după un meci fabulos făcut de el: "Preferam altceva"

Viitorul a umilit-o pe CSM Poli Iaşi, la Ovidiu, scor 5-2. George Ţucudean a marcat patru goluri, cea mai bună performanţă din carieră.

La finalul jocului, atacantul a avut o reacţie surprinzătoare, spunând că ar fi preferat să înscrie câte un gol în patru meciuri diferite, iar echipa să adune mai multe puncte în clasament.

"Am început bine jocul, am avut ocazii, dar mingea n-a intrat. Până la urmă am spart gheaţa şi am marcat. Preferam să dau în patru meciuri diferite câte un gol şi să adunăm mai multe puncte decât patru goluri într-un meci.

Mă doare puţin glezna acum, dar e ok, avem pauză competiţională. A fost o perioadă urâtă pentru noi. Suntem într-un moment bun, dar iar vine pauza. Sperăm să revenim unde ne locul" - a spus George Ţucudean la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: george tucudeanviitorulcsm iasiliga 1