Reacţii din tabăra Chindiei. Ce spun jucătorii după ce au învins-o pe Craiova pe teren propriu: „Am fost stresaţi, acum suntem fericiţi”

Chindia Târgovişte a produs cea mai mare surpriză a etapei şi a învins-o pe CS Universitatea Craiova, scor 1-0. Oltenii nu au primit un penalty clar la 0-0.

Jucătorii Chindiei au vorbit despre partida din Bănie.
Din punct de vedere al atmosferii, acum, e totul ok. A existat un mic stres că nu reuşeam să câştigăm înainte. Am ştiut din mijlocul săptămânii ca voi fi titular. Nu am avut o perioadă bună în ultimele 5-6 luni. Nu am regretat că am plecat din Liga I. Am învăţat multe. M-am întors şi eu sper să fie bine aici la Chindia. În Polonia au vrut multe de la mine în prea scurt timp. E o poveste mai lungă. Acum sper să fie bine cu Chindia, să legăm victorii”, a declarat jucătorul Chindei, Daniel Celea, care azi a fost titularizat de Emil Săndoi, antrenorul formaţiei din Târgovişte.
Am ratat acel penalty, dar am reuşit până la urmă să obţinem cele trei puncte şi să marchez, ceea ce mă face foarte fericit. Poate că dacă dădeam gol din penalty reuşeau cei de la Craiova să ne egaleze, aşa am dat gol mai târziu în meci şi am luat cele trei puncte”, a declarat Paul Iacob, autorul singurului gol din Bănie.

Chindia - Universitatea Craiova 1-0

Golul a fost marcat de Iacob, în minutul 80. În minutul 72, gazdele au ratat prin Iacob un penalti acordat după o ciocnire între Papp şi Neguţ.

Chindia Târgovişte: Aioani – Căpuşă, Piţian, Celea, C. Dinu – Dulca, Raţă (Kocic ’88), Iacob, Dumitraşcu – D. Popa (Neguţ ’55), D. Florea (Berisha ’74). Antrenor: Emil Săndoi

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (Fedele ’82), Papp, M. Constantin, Bancu – Nistor, Mateiu (Tudorie ’73), Cicâldău, Căpătînă (Camara ’61) – Ivan (Vătăjelu ’82), Baiaram (Screciu ’73). Antrenor: Marinos Ouzounidis

Afla mai multe despre: chindia targovistepaul iacob