Real Madrid, nemulţumită de arbitrajul lui Hernandez Hernandez. Butragueno l-a arătat cu degetul după derby

Real Madrid

Atletico Madrid a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu Real Madrid, într-un meci din etapa a XXVI-a a campionatului Spaniei.

Golurile au fost marcate de Suarez ’15 pentru Atletico şi Benzema ’88 pentru Real Madrid.

Formaţia blanco a reclamat o lovitură de la 11 metri în finalul primei reprize, dar centralul Hernandez Hernandez a decis că henţul lui Felipe nu trebuie sancţionat. Imediat după meci, directorul de relaţii internaţionale al ”albilor”, Emilio Butragueno, a pus tunurile pe arbitrajul lui Hernandez:

”Este penalty! Nu am avut, din nou, noroc, cu delegarea lui Hernandez Hernandez!” a atacat Butragueno.

În schimb, Zindine Zidane nu a vrut să comenteze faza respectivă: ”Nu voi intra într-o astfel de discuţie. Arbitrul a luat decizia pe care a luat-o şi trebuie să o respectăm” a spus antrenorul francez.

”Obiectivul nostru este să câştigăm titlul. Rămân multe puncte în joc şi ne vom lupta până la final. Cred că facem lucrurile bine, dar putem să ne îmbunătăţim jocul. Cel mai important pentru noi a fost faptul că în repriza secundă am jucat mult mai bine. Prima noastră repriză nu a fost bună” a recunoscut Zidane, la finalul meciului cu Atletico Madrid.

Afla mai multe despre: real madridatletico madridbutraguenozidane