Real Madrid s-a făcut de râs în Cupa Regelui! Egal pe Santiago Bernabeu cu o echipă de Liga a 3-a VIDEO

Real Madrid

În faţa a 50.000 de spectatori, Real Madrid a comis-o pe teren propriu în optimile de finală ale Cupei Regelui. Madrilenii nu au reuşit decât un 2-2 în faţa echipei de liga a 3-a Fuenlabrada.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 25 prin Milla, însă Real a reuşit să întoarcă scorul în repriza secundă graţie "dublei" lui Mayoral din minutele 62 şi 70. Fuenlabrada a dat lovitura în minutul 89, prin golul marcat de Portilla.

VIDEO AICI

Real s-a calificat însă în faza sferturilor de finală, după ce reuşise să câştige manşa tur cu 2-0. Zidane a preferat să utilizeze mulţi jucători de rezervă la retur, cei mai cunoscuţi fotbalişti aflaţi pe teren aseară din primul minut fiind Navas, Nacho şi Kovacic.

Pentru madrileni urmează o lună decembrie de foc, cu dispute împotriva lui Bilbao, Sevilla şi Barcelona. Totodată, trupa lui Zidane trebuie să joace şi la Mondialul cluburilor.

Afla mai multe despre: real madridfuenlabradacupa regeluispania