Record la Campionatul Mondial din Rusia! Meciul Brazilia - Costa Rica a intrat în istorie! Ce s-a întâmplat cu ultimul gol

Cupa Mondială

Starul brazilian Neymar a stabilit un record la meciul dintre Brazilia şi Costa Rica, scor 2-0: golul marcat cel mai târziu la o partidă de la un turneu final al Cupei Mondiale, în a doua repriză.

Potrivit contului oficial de Twitter al FIFA pentru Cupa Mondială, la partida de vineri s-a marcat pentru prima dată în istoria CM un gol în minutul 90+7. Anterior, s-au înscris patru goluri în minutul 90+5.

Brazilia a învins, vineri, cu scorul de 2-0 (0-0), reprezentativa din Costa Rica, la Sankt Petersburg, în etapa a doua a Grupei E a Cupei Mondiale. Golurile au fost marcat de Coutinho, în minutul 90+1, şi Neymar, în minutul 90+7.

Afla mai multe despre: braziliacosta rica