Remarcabil! Daniel Isăilă, o nouă victorie în Emirate. Echipa sa intră în lupta pentru titlu

Bani Yas, formaţia antrenată de Daniel Isăilă, a învins în deplasare Al Wahda.

Bani Yas, echipa lui Daniel Isăilă, pare că intră în lupta pentru titlu în campionatul din Emirate.

Formaţia românului a învins în runda a 13-a, în deplasare, scor 2-0, formaţia Al Wahda, fosta echipă a lui Reghecampf. Alvarez în minutul 34 şi Pedro, cu cinci minute înainte de final, au marcat golurile victoriei pentru echipa lui Isăilă.

A fost al 8-lea succes al sezonului pentru Bani Yas, formaţie care se află acum la 6 puncte de liderul Al Sharjah. În ultimele cinci etape, Bani Yas a bifat patru victorii şi o remiză.

Surpriza plăcută a campionatului, Bani Yas a fost transformată complet de Isăilă dintr-o echipă modestă, într-una din aspirantele la titlul de campioană din Emirate. Al Wahda este abia a 7-a, iar Al Wasl, ultima echipă antrenată de Reghecampf, ocupă locul 9. Al Ahli Dubai, formaţie pe care a antrenat-o Olăroiu este pe 6, iar fosta campioană, Al Ain ocupă locul 5.

Afla mai multe despre: daniel isăilă