Remiză cu ajutorul VAR! Gafă imensă a asistentului în derbyul United - Arsenal

Remiză cu ajutorul VAR! Gafă imensă a asistentului în derbyul United - Arsenal galerie foto

Premier League

Diavolii şi tunarii au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul din etapa a 7-a a campionatului. McTominay şi Aubameyang au înscris cele două goluri ale partidei.

Reuşita gabonezului a fost însă validată doar după consultarea VAR. Unul dintre asisitenţi a ridicat fanionul la poziţia atacantului lui Arsenal, deşi faza nu impunea nicidecum acest lucru.

Culmea este că tuşierul este foarte bine poziţionat şi pare de neînţeles cum a putut să ia o astfel de decizie. Aubameynag egalase în minutul 58 după ce echipa lui Solskjaer deschisese scorul în minutul 45 prin McTominay. În urma rezultatului, Arsenal ajunge pe loc de Champions League, având cu trei puncte mai mult decât rivala ei de luni seară, aflată abia pe poziţia a 10-a a clasamentului. Ambele vor juca joi în grupele Europa League. United se deplasează în Olanda pentru meciul cu AZ Alkmaar, în timp ce Arsenal o primeşte pe teren propriu pe Standard Liege.

• LIVE VIDEO | AZ Alkmaar - Manchester United, joi, ora 19:55, Telekom Sport 1
  • LIVE VIDEO | Arsenal - Standard Liege, joi, ora 22:00, Telekom Sport 2

Afla mai multe despre: premeir leaguearsenalmanchester unitedoffsideasistentvar