Remiză în duelul "românesc" din Europa League! Keşeru, Moţi şi Creţu au dat-o la pace în Bulgaria. Ce au făcut ceilalţi români care au fost implicaţi în turul play-off-ului competiţiei

Ludogoreţ şi Maribor au remizat alb în prima manşă a play-off-ului Europa League, într-un meci în care slovenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 57.

Meicul retur se joacă joia viitoare pe terenul campioanei Sloveniei. Alexandru Creţu a fost integralist la oaspeţi, în timp ce în tabăra bulgarilor, Keşeru şi Moţi au fost şi ei titulari şi au prins finalul meciului pe teren.

În primul meci al zilei, Astana a bătut-o pe BATE Borisov cu 3-0 iar Dorin Rotariu a fost om de bază în echipa învingătoare. Fostul fotbalist al lui Dinamo a jucat tot meciul pentru kazahi care acum au o opţiune serioasă pentru calificare.

Şi Ladislau Boloni poate fi mulţumit după prima manşă a play-off-ului Europa League. Antwerp a remizat pe terenul lui Alkmaar, 1-1, după ce a condus la pauză. După ce au rămas în 10, belgienii au fost egalaţi cu 8 minute înainte de final, dar pronesc returul de la scor de calificare.

Afla mai multe despre: uefa europa leaguekeşerumoţicreţurotariu