Remiză între Deportivo şi Sevilla, scor 0-0, în La Liga. Al doilea meci consecutiv când Florin Andone nu joacă nici măcar un minut

Formaţia Deportivo La Coruna a încheiat la egalitate, marţi, pe teren propriu, scor 0-0, meciul jucat în compania echipei FC Sevilla, în etapa a 33-a din campionatul Spaniei. La gazde, atacantul Florin Andone a fost rezervă.

Este al doilea meci la rând când internaţionalul român nu este utilizat nici măcar un minut, după partida cu Athletic Bilbao.

În clasament, Deportivo rămâne pe locul 18, cu 27 de puncte, la patru puncte în spatele primei echipe aflate deasupra zonei retrogradării, Levante, care are şi un meci mai puţin disputat. Sevilla ocupă locul 6, cu 48 de puncte.

Pentru Deportivo urmează meciul cu Leganes, programat vineri, de la 22:00, în La Liga, în timp ce Sevilla va juca sâmbătă finala Cupei Spaniei cu Barcelona.

Afla mai multe despre: deportivosevillaandone