Remiză între români în Belgia. Partidă spectaculoasă între Antwerp şi Standard Liege

Fără Denis Drăguş, Standard Liege a revenit de la 0-2 şi a obţinut un punct pe terenul echipei lui Ladislau Boloni.

Antwerp a condus cu 2-0, după golurile marcate de Rafaelov (din penalty în minutul 23) şi Mbokani (min 55).

Oaspeţii au redus din handicap prin Emond în minutul 58, din pasa fostului dinamovist, Collins Fai.

Acelaşi Emond a marcat golul egalizator în minutul 72. Standard e pe locul 2 în campionat cu 20 de puncte, iar Antwerp e pe locul 4 cu 17 puncte. Etapa viitoare, formaţia lui Boloni merge la Mechelen, în timp ce Standard primeşte vizita formaţiei lui Ianis Hagi, Genk.

Afla mai multe despre: bolonidrăguş