Remiză pentru Atletico Madrid în prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Spaniei

Atletico Madrid a remizat, miercuri seară, în deplasare, scor 1-1, pe terenul echipei Girona, în prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Regelui.

Antoine Griezmann a deschis scorul pentru Atletico, în minutul 9, dar Anthonz Lozano a restabilit egalitatea în minutul 34. S-a terminat 1-1, iar echipa care va merge în sferturi se va decide pe Wanda Metropolitano.

Au evoluat următoarele echipe:

Girona: Iraizoz - Alcala, Espinosa, Muniesa - Ramalho, Garcia, Luiz, Fernandez - Paik (Porto 67') - Lozano (Garcia B. 59'), Doumbia (Granell 80')

Atletico: Adan - Arias, Gimenez, Godin, Montero (A. Correa 46') - Koke, Rodrigo, Saul, Lemar - Griezmann (Thomas 59'), Kalinic (Vitolo 72')

Returul este programat săptămâna viitoare, pe 16 ianuarie, de la 20:30, la Madrid.

Afla mai multe despre: atleticocupa spanieigirona