Replică acidă a lui Ramos pentru arbitrul Andres Cunha: ”Ştiu că eşti din Uruguay şi nu ne vrei ca rivali”

Cupa Mondială

Dani Carvajal a dezvăluit pentru ”El Transistor” discuţia care a avut loc între Sergio Ramos şi Andres Cunha, arbitrul care a condus de la centru partida Iran - Spania, încheiată cu scorul de 0-1.

Fundaşul dreapta a celor de la Real Madrid a povestit că partida cu Iranul a fost una tensionată: ”Am protestat foarte mult din cauza tragerii de timp a iranienilor. Nu au fost alte comentarii în timpul meciului”.

La pauză, conversaţia dintre căpitanul Spaniei şi arbitrul uruguaian a degenerat. Carvajal a declarat: ”La pauză Sergio i-a spus arbitrului că ştie că este din Uruguay şi nu şi-ar dori Spania ca adversară. Dar arbitrul a înţetes că a fost o glumă”.

Carvajal a fost deranjat de stilul de joc al iranienilor, fiind unul fragmentat.