”Resimţim oboseala!” Jucătorii CFR-ului au sărbătorit succesul cu Academica: ”Sperăm să rămânem în continuare pe locul 1”

CFR Cluj

CFR Cluj a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Academica Clinceni, într-un meci din etapa a şasea a play-off-ului Ligii I.

Singurul gol al partidei a fost marcat de tânărul Itu, în minutul 6 al meciului: ”Ne bucurăm foarte tare că am luat cele trei puncte şi sperăm în continuare să rămânem acolo pe locul 1, unde ne este locul” a spus autorul golului, după meci. ”Suntem obişnuiţi cu această presiune, suntem obişnuiţi cu aceste meciuri dificile şi nu avem decât să muncim în continuare şi să fim din ce în ce mai buni.” a mai spus tânărul Itu.

Experimentatul Mario Camora a bifat în această după amiază meciul 300 în Liga I: ”Prima repriză echipa a jucat foarte bine, putea să închidă meciul, dar nu am finalizat acţiunile. Repriza a doua, spirit de echipă. Am avut un spirit bun şi cred că echipa a meritat cele trei puncte. Domnul Edi ne transmite să jucăm mai mult cu mingea la picior, dar nu vrea nici să pierdem acel stil cu care am câştigat ultimele campionate, cu multe faze fixe.” a spus Camora, după victoria de la Clinceni.

Şi pentru Adrian Păun, succesul cu Academica a fost unul extrem de important: ”A fost un meci intens, ne-am luptat, dar cele mai importante sunt cele trei puncte. Rămânem pe primul loc şi avem moral pentru meciul următor, care va fi poate şi mai greu decât cel de astăzi. Se resimte oboseala, sunt meciuri din trei în trei zile. Nu este uşor, dar când te baţi la campionat trebuie să faci sacrificii. Când tragi linie, dacă eşti campion, nu ai luptat degeaba, asta este cel mai important. Vrem să câştigăm titlul al patrulea an consecutiv şi sper ca la final să fim noi cei care ne bucurăm” a spus Păun, la finalul partidei.

Afla mai multe despre: camorapăunitu