Revenire de senzaţie a puştilor de la Under 17. În minutul 62, Serbia conducea cu 2-0. Cât s-a terminat meciul

Echipa naţională de tineret Sub 17 ani a României a jucat astăzi contra reprezentativei similare a Serbiei, în preliminariile Campionatului European de anul viitor.

Partida s-a terminat 2-2, dar naţionala pregătită de Daniel Mogoşanu a avut puterea să revină de la 0-2. Sârbii au marcat imediat după pauză prin Miladinovic, mijlocaşul plavilor punctând în minutele 55 şi 56.

Până la final, România a reuşit însă să egaleze prin reuşita puştiului minune de la FCSB, Ianis Stoica, respectiv golul atacantului Louis Munteanu din minutul 81.

România Under 17 a remizat şi în primul meci contra naţionalei Ungariei, scor 0-0.

Serbia U17 – România U17 2-2

Au marcat: Miladinovic (55, 56) / Stoica (62), Munteanu (81)

Au evoluat:

România: 1. Sava – 2. Grosu, 3. Drăguşin (cpt.), 6. Vita, 4. Stefanovici – 20. Perianu, 8. Grameni – 7. Stoica ( 14. Iana 90+1), 10. Bani (17. Corbeanu, 87), 11. Pitu – 9. Munteanu (19. Suciu, 87) . Selecţioner: Daniel Mogoşanu

Rezerve: 12. Tătaru – 5. Bolenyi, 13. Florică, 15. Szondi, 16. Pascu, 18. Chilili

Serbia: Slakovic (cpt.) – 15. Drezgic, 4. Knezevic, 5. Nikolic – 15. Despotovski, 8. Blagojevic, 20. Miladinovic (7. Ergelas, 68), 3. Kadijevic (2. Kljajic, 46)- 11. Radulovic, 9. Baic (19. Babic, 63), 10. Colic (17. Eleven, 89). Selecţioner: Milan Kuljic

Afla mai multe despre: românia under 17ianis stoicatineret