Revenire de senzaţie la FCSB. Fanii sunt în culmea fericirii. Jucătorul poate juca astăzi primele minute pentru echipa lui Becali în acest an

FCSB joacă astăzi ultimul meci din sezonul regulat al Ligii I. De la ora 20:00, în direct la Telekom Sport 1, roş-albaştrii vor primi vizita Chindiei Târgovişte.

În urma înfrângerii din derby-ul fotbalului românesc, scor 1-2, cu Dinamo, Bogdan Argeş Vintilă va face schimbări masive în echipa de start a roş-albaştrilor. Pe lângă revenirea în echipă a lui Dragoş Nedelcu, după ce acesta a rămas la FCSB şi nu a mai plecat în Ungaria, la MOL Vidi, mijlocul vicecampioanei României se va întări cu un alt jucător de bază.

Accidentat în stagiul de pregătire din Spania, Ovidiu Popescu a ratat primele partide oficiale jucate de FCSB în acest an, însă mijlocaşul de 25 de ani va reveni astăzi la meciul cu Chindia Târgovişte, unde se va afla pe banca de rezerve. În cazul în care scorul îi va permite, Bogdan Argeş Vintilă îi va oferi lui Ovidiu Popescu primele minute într-un meci oficial în acest an.