Revenirea lui Bale a fost stricată. West Ham a revenit de la 0-3 cu Tottenham. A egalat în minutul 90+4

Premier League

Gareth Bale a bifat duminică primul meci în tricoul lui Tottenham de la revenire, însă Tottenham nu a reuşit să câştige partida cu West Ham United, chiar dacă a condus cu 3-0.

Son a deschis scorul după doar un minut de joc din pasa lui Harry Kane. După alte şapte minute, Son a fost cel i-a dat assist-ul lui Kane. Tot atacantul naţionalei Angliei a punctat şi în minutul 16, iar Spurs părea că are victoria asigurată.

Gareth Bale a intrat pe teren în minutul 72, iar revenirea lui West Ham a început în ultimele zece minute ale partidei. În minutul 82, Balbuena a înscris primul gol al "ciocănarilor", iar trei minute mai târziu Sanchez şi-a trimis mingea în proprie poartă. În al patrulea minut de prelungire, Manuel Lanzini a egalat, iar West Ham a obţinut un egal nesperat.

Afla mai multe despre: tottenhamwest hambale