Rezervă în campionat, titular în Cupă, Straton explică: ”Nu sunt mulţumit de statutul pe care îl am”

Dinamo a învins-o pe Academica Clinceni, marţi aseară, în "Ştefan cel Mare", scor 1-0, într-un meci din faza sferturilor de finală din Cupa României. Unicul gol al partidei a fost marcat de Deian Sorescu, în minutul 83.

La finalul meciului, portarul titular al ”câinilor” în acest meci, Cătălin Straton a explicat: ”Stiţi ce e cel mai important în viaţă? Să fii sănătos. Dacă pierdeam, probabil nu meritam să mergem mai departe. Aşa am muncit, am dat gol în minutul 83. Înseamnă că suntem o echipă bună, suntem Dinamo, am arătat-o şi probabil acel eşec din campionat a fost doar un accident”

El s-a declarat nemulţumit de situaţia pe care o traversează la echipă. Cătălin Straton este doar rezerva lui Piscitelli în campionat: ” Eu am jucat pentru mine, am jucat să arăt că sunt un portar bun, că merit mai multe şanse. Nu sunt mulţumit de statutul pe care îl am” a declarat portarul dinamovist.

Afla mai multe despre: cătălin straton