VIDEO | Rezultate surprinzătoare în prima zi a finalei Fed Cup. Barty a intrat intra în istorie în urma meciului cu Garcia

Franţa şi Australia sunt la egalitate, scor 1-1, după meciurile disputate în prima zi la finala Cupei Federaţiei de la Perth.

În primul meci al zilei, Kristina Mladenovic a trecut de Ajla Tomljanovic, scor 6-1, 6-1, după o oră şi 11 minute de joc.

Numărul 1 mondial, Ashleigh Barty n-a avut nicio emoţie, în al doilea meci al zilei, împotriva Carolinei Garcia, şi s-a impus în doar 56 de minute cu un dublu 6-0.

A fost pentru prima oară în istoria finalelor Fed Cup când un meci s-a încheiat cu scorul de 6-0, 6-0.

Duminică vor avea loc partidele Barty - Mladenovic şi Tomljanovic - Garcia. Tot duminică este programat şi meciul de dublu dintre Ashleigh Barty/Samantha Stosur şi Caroline Garcia/Kristina Mladenovic.

Afla mai multe despre: fed cup tenis