REZUMAT VIDEO | Metalul Buzau - Poli Iasi 0-3. Succes categoric pentru gruparea moldava

Cupa României

Formaţia Poli Iaşi a învins, joi, în deplasare, echipa Metalul Buzău, scor 3-0, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

Poli Iaşi s-a calificat în sferturile Cupei României după o victorie clară în faţa ultimei echipe de Liga a treia, rămasă în competiţie, Metalul Buzău. Popadiuc a înscris primul gol al primei reprize. Apoi, imediat după reluare Horşia a făcut 2-0, iar Haţiegan a închis tabela pe finalul jocului. În ciuda rezultatului Metalul nu s-a făcut de râs. A ratat câteva ocazii, cea mai mare i-a aparţinut lui Stan.

Poli Iaşi este a şasea echipă calificată în sferturi, după AFC Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, FC Petrolul şi Dinamo.

LIVE | Metalul Buzău - Poli Iaşi 0-3
Au marcat: Popadiuc '20, Horşia '50, Haţiegan
'80

Metalul Buzău: Toader - Oprea, Păun, Grăjdan, Mihai - Ispir, Stan, Spătaru - Bardaş, Iacob, Pădineanu
Rezerve: Creţu, Benga, Manea, Tănase, Vişteanu, Sava, Mihalache

Poli Iaşi: Cobrea - Cabral, Mihalache, Loshaj, Cristea - Passaglia, Breeveld, Şerban - Horşia, Bălan, Popadiuc
Rezerve: Târnovanu, Gallego, Bădic, Haţiegan, Carlone, Davesa, Bîrnoi

Min 80 - GOOOOL Poli Iaşi! Moldovenii punctează din nou, de această dată prin Haţiegan, fotbalist trimis în teren după pauză

Min. 50 - GOOOOOOL Poli Iaşi! Horşia marchează pentru 2-0 cu o execuţie FABULOASĂ

Min. 20 - GOOOOOOL Poli Iaşi! Popadiuc deschide scorul cu un şut la colţul lung

Min. 16 - Ocazie mare ratată de Metalul Buzău. Gazdele trec pe lângă deschiderea scorului

Afla mai multe despre: buzaucupa romaniei