REZUMATE 2 BUNDESLIGA | Ploaie de goluri la Telekom Sport. Toate golurile marcate sâmbătă în liga a doua germană se văd AICI

Liga a doua din Germania continuă să ofere meciuri foarte spectaculoase.

Osnabruck - Hannover 2-4
Au marcat: Ceesay, Amenyido / Van Aken (Aut), Ducksch (2) Harugchi

Osnabruck - Hannover a fost un meci nebun al ligii a doua germane. Gazdele au condus de două ori, dar Hannover a înscris de 3 ori în ultimul sfert de oră  şi a câştigat şi cel de-al doilea meci de la reluarea ligii secunde. Pentru Osnabruck, Ceesay a dechis scorul din penalty.

După 6 minute de joc, Van Aken a trimis în plasă, dar în poarta greşită. După 1-1 la pauză, Amenido a dus-o  pe Osnabruck în avatnaj.  După interarea lui Ducksch jocul s-a întors în favoarea lui Hannover. Atacantul a înscris de două ori în cinci minute şi a întors scorul. Pentru ca victoria să fie clară, Haraguchi a marcat şi el şi Osnabruck - Hannover s-a încheiat 2-4

Darmstadt - St Pauli 4-0

Au marcat Honsak, Stark, Mehlem, Palsson

La o zi după ce a sărbatorit 122 de ani de la infiintare, Sv Darmstadt si-a facut cadou o victorie in fata unei tribune pline de fotografiile fanilor. Adversara a fost St Pauli dar echipa din Hamburg a rezistat doar 7 minute fara gol primit.  St Pauli nu a castigat vreodata pe acest stadion iar istoria a tinut inca o data cu Darmstadt - in minutul 75, gazdele au facut 2-0 cu o executie superba. 4 minute mia tarziu a fost chiar 3-0, insa dezastrul a fost complet pentru St Pauli pe final de meci. Mai intai, islandezul Palsson a inscris un gol splendid. In prelungiri, oaspetii au ratati un penalty, iar Darmstadt - St Pauli s-a terminat 4-0.

Fanii au fost prezenti...la figurat si la meciul dintre Sandhausen - Regensburg. A plouat torential, dar nu si cu goluri. Mingea a intrat o data in poarta lui Freisl, fostul goalkeeper  de la Botosani, dar reusita celor de la Regensburg a fosta anulata pentru ofsaid. Remiza alba le mentine pe Sandhausen si Regensburg in a doua jumatate a clasamentului

Afla mai multe despre: 2 bundesliga