Rezumate La Liga | Cadiz a fost egalată la ultima fază a meciului de Villarreal. Andone a intrat pe final. Athletic Bilbao, fără înfrângere de patru etape

La Liga

Espanyol şi Bilbao au remizat, în etapa a 11-a din La Liga.

Oaspeţii au pus primii probleme în careul advers. Şutul lui Muniain a fost respins greu de pe linia porţii. Scorul a fost deschis însă de Espanyol. Raul de Tomas a marcat de la punctul cu var.

Bilbao a revenit însă pe tabelă: Inaki Williams a rămas singur cu portarul şi a înscris fără probleme. Oaspeţii puteau chiar să câştige: Berenguer i-a testat reflexele portarului. În prelungiri, Espanyol a rămas şi în 10, după eliminarea lui Raul de Tomas.

Acesta a fost al patrulea meci consecutiv fără înfrângere pentru cele două echipe.

Într-un alt meci al zilei, Alaves a învins-o pe Elche cu 1-0. Cadiz a remizat pe terenul lui Villarreal 3-3. Formaţia lui Cervera a condus cu 3-1, dar a fost egalată în minutul 90+5 de Danjouma. Pentru Cadiz a marcat Lozano de trei ori, în timp ce pentru Villarreal au mai punctat Pau Torres şi Dia Andone a jucat în ultimele 20 de minute.

Afla mai multe despre: florin andone