Rezumate La Liga - VIDEO: Cadiz a făcut un pas uriaş spre salvarea de la retrogradare

La Liga

Există fotbal în La Liga şi în afară de El Clasico. Cel mai bun rezultat al zilei de sâmbătă a fost obţinut de Cadiz, care are şanse mari să rămână în primul eşalon.

Cadiz a mai făcut un pas către salvarea de la retrogradare, după a doua victorie consecutivă în La Liga. Andaluzii au învins-o cu 1-0 pe Getafe, cu autogolul lui Timor de la mijlocul reprizei a doua. Cadiz a ajuns la trei victorii şi o remiză în ultimele cinci etape şi s-a distanţat la nouă puncte de zona periculoasă.

Athletic Bilbao a înregistrat a patra remiză consecutivă în La Liga, în derbiul basc cu Alaves. Pacheco a fost eroul ultimei clasate, cu două intervenţii de senzaţie în faţa lui Nunez şi a lui Berenguer, în final de meci.

Eibar a preluat ultimul loc în clasament de la Alaves, după al 13-lea meci consecutiv fără victorie. Echipa lui Mendilibar a pierdut cu Levante cu golul marcat de Jorge de Frutos în prelungirile primei reprize.

Afla mai multe despre: la ligarezumate