Rezumatele zilei din Italia şi Spania. Torino a fost egalată la ultima fază a meciului! Celta a câştigat în prelungiri contra Granadei | VIDEO

Serie A

Rezumatele zilei din Serie A şi La Liga.

Serie A

Torino a bifat al patrulea meci la rând neînvinsă după deplasarea de la Venezia, dar poate plânge după două puncte pierdute. Brekalo a deschis scorul pentru Torro pe terenul nou promovatei. Djidji a făcut un fault care i-a adus al doilea galben şi care le-a oferit gazdelor un penalty. Aramu, jucător crescut de Torino, a reuşit să egaleze pentru Venezia. La ultima fază a meciului, Mandragora a scăpta singur cu portarul advers, dar nu a reuşit să îl învingă, iar Venezia - Torino s-a terminat 1-1.

La Liga

Celta Vigo a câştigat partida contra Granadei, scor 1-0. Duop ce Iago Aspas a ratat un penalty în minutul 73, celta a dat lovitura în prelungiri, prin Denis Suarez. Acesta a punctat în minutul 90+4 şi a adus cele trei puncte formaţiei lui Coudet.

Afla mai multe despre: celta vigotorino