Ricky Brabec a câştigat Raliul Dakar la moto. Gyenes a terminat pe 29 la moto şi pe primul loc la “Original by Motul”

Auto

Americanul Ricky Brabec a câştigat, vineri, Raliul Dakar la moto, prima ediţie a competiţiei desfăşurată în Arabia Saudită. Românul Emanuel Gyenes a încheiat pe locul 29 la moto şi pe prima poziţie la “Original by Motul’, categorie care i-a inclus pe competitorii fără asistenţă,

Brabec este primul american câştigător al Raliului Dakar.

Ultima etapă, desfăşurată între localităţile Haradh şi Qiddiya, a fost câştigată la moto de chilianul Jose Ignacio Cornejo Florimo, iar Gyenes s-a clasat pe locul 34. La “Original by motul”, Emanuel Gyenes a terminat pe doi ultima etapă.

Afla mai multe despre: emanuel gyenesraliul dakar