Rizespor - Kasimpaşa 1-1. Ghinion pentru Şumi! Formaţia sa a fost egalată în prelungiri

Rizespor a terminat la egalitate, 1-1 cu Kasimpaşa. Oaspeţii au egalat în minutul 92

Marius Şumudică şi echipa sa, Rizespor, au fost egalaţi în prelungiri de Kasimpaşa. A fost 1-1 la finalul jocului, după ce Rize marcase prima în minutul 88, iar oaspeţii au egalat în minutul 92 prin Thelin. Marius Şumudică a fost suspendat pentru acest meci şi a luat loc în tribună. Fostul jucător de la CFR, Djokovic a început ca titular.

În clasament, Rizespor este pe locul 12, cu 26 de puncte, iar Kasimpaşa este pe 11, cu acelaşi număr de puncte, dar  golaveraj superior.

LIVE Rize - Kasimpaşa 1-1 (Erdogan 85 / Thelin 92)

Rize: Akkan - Morozyuk, Dilaver, Meriah, Djokovic - Bulut, Donsah - Fernando, Boldrin, Samu - Soderlund

Kasimpaşa: Taskiran - Hadergjonaj, Luckassen, Brecka, Haddadi - Bistrovic, Kara - Hodzic, Hajradinovic, Koomson - Thelin Kiese

90+1. GOOOOL Thelin! Oaspeţii restabilesc egalitatea

85. GOOOL RIZE! Erdogan a reuşit să deschidă scorul pentru echipa lui Şumudică

80. Şumudică îi face loc şi lui Erdogan. Iese Donsah. Scorul continuă să fie egal, 0-0

77. A doua schimbare a lui Şumi: Durak în locul lui Samu

46. Şumudică îl trimite în teren pe Michalak în locul lui Fernando

45. Pauză: scorul este alb

37. Cartonaş galben pentru Fernando Boldrin

1. A început meciul

Marius Şumudică (49 de ani), antrenorul formaţiei Rizespor, a fost eliminat chiar la debutul pe banca noii sale echipe.

Mi-au dat 2 cartonaşe galbene gratuite. Primul că am strigat la tuşer, am strigat „offside”. Era în dreptul meu şi am strigat. Dar  fară să depăşesc limita.. şi mi-a dat galben. Iar al doilea tot la fel. Doar i-am reproşat arbitrului că nu se poate aşa ceva să ne dai mereu galben. Nici nu a venit să vorbească cu mine, mi-a arătat de la o distanţă mare galben. Toate ziarele, toate televiziunile de aici au zis că nu e posibil aşa ceva. Cu antrenorii turci nu se întâmplă asta. Dacă prezenţa mea deranjează? E mult spus. Dar acelaşi lucru fac şi alţi antrenori şi nu li se întâmplă nimic. N-am înjurat, n-am depăşit limita. Mai reacţionez asta da. Dar alţi arbitri vorbesc cu mine, dar ăsta nu a nici vorbit. Asta este. O etapa. Îmi pare rău că nu pot să fiu alături de băieţi”, a declarat, nemulţumit, Marius Şumudică la Look Sport.

Echipa sa dă piept cu Kasimpaşa astăzi, dar tehnicianul român va fi suspendat pentru acest joc.

Rizespor este pe locul 13 în clasament, cu 25 de puncte. Ultima clasată este Istanbul Başakşehir, cu 24 de puncte.

Afla mai multe despre: rizesporkasimpaşa