România, 45 de minute excelente! Naţionala lui Rădoi a avut o posesie de 73% în prima repriză contra Armeniei

Echipa națională

România a condus-o cu scorul de 1-0 la pauză pe Armenia, într-un meci care s-a disputat pe Stadionul Steaua, în etapa a VIII-a a prelimianariilor Campionatului European din 2022.

În minutul 26, la un corner de pe partea dreaptă, Stanciu i-a pasat scurt lui Cicâldău, acesta din urmă a centrat şi Mitriţă a marcat cu capul din interiorul careului mic.

Naţionala antrenată de Mirel Rădoi a controlat total prima parte a meciului. România a avut o posesie zdrobitoare, de 73%! Tricolorii au trimis trei şuturi pe spaţiul porţii şi au construit nouă acţiuni periculoase la poarta oaspeţilor.

Raportul cornerelor a fost de asemenea unul zdrobitor în primele 45 de minute: 7-0 pentru România.

Băieţii lui Rădoi au schimbat 383 de pase în prima parte, faţă de numai 110 ale armenilor. 344 de pase au fost reuşite, potrivit celor de la flashscore. Desfăşurarea live text a partidei o vezi aici

sursă info: flashscore.com

Afla mai multe despre: româniamirel rădoiarmenia