România U20 a învins Polonia! Robert Mustacă a marcat golul victoriei

Echipa națională

România U20 s-a impus în amicalul disputat la Voluntari, împotriva Poloniei, scor 2-1.

Rădăslavescu a deschis scorul in minutul 33, când l-a invins cu calm pe portarul Poloniei, Tobiasz.

Tricolorii mici, insă s-au văzut egalaţi in prelungirile primei reprize. Adversarii au egalat după un penalty transformat de Struski. Radaslavescu a comis lovitura de la 11 metri, cu o intrare necontrolată în propriul careu.

In minutul 80, Robert Mustacă a dat golul victoriei şi România a invins Polonia.

Următorul meci va fi in compania Italiei U20. Partida se va disputa luni, 15 noiembrie, de la ora 15:00.

Pentru această acţiune, selecţionerul Bogdan Lobonţ a convocat 23 de jucători.

PORTARI: Otto Hindrich (CFR Cluj), Bogdan Eftimie (Viitorul Pandurii), Anthony Petre (Bologna/Italia)

FUNDAŞI: Darius Grosu (Metaloglobus), Eduard Duţu (Montevarchi/Italia), Cosmin Oprean (Cittadela/Italia), Deniz Giafer (Dinamo Bucureşti), Daniel Bîrzu (Farul Constanţa), Gabriel Buta (Farul Constanţa), Robert Sălceanu (Dunărea Călăraşi)

MIJLOCAŞI: Ovidiu Perianu (FCSB), Alin Văsălie (Minaur Baia Mare), Ştefan Pănoiu (FC Rapid 1923), Francisc Cristea (Politehnica Iaşi), Eduard Radaslavescu (Farul Constanţa), Constantin Grameni (Farul Constanţa), Alexandru Luca (CSC Şelimbăr), Robert Mustacă (Unirea Slobozia)

ATACANŢI: Ahmed Bani (Dinamo Bucureşti), Cristian Dumitru (FC Argeş), Ştefan Baiaram (Universitatea Craiova), Louis Munteanu (Fiorentina/Italia)*, Toni Suciu (CSC Şelimbăr)

Afla mai multe despre: românia u20polonia u20robert mustaca