Românii de la Gaziantep au început cu stângul campionatul Turciei. Echipa lui Şumudică a fost victima lui Galatasaray în prima etapă

Super Lig a început cu o înfrângere pentru Gaziantep. Echipa lui Şumudică a jucat pe terenul lui Galatasaray şi a plecat învinsă. Cea mai titrată echipă din Turcia s-a impus cu scorul de 3-1.

Fotbaliştii lui Fatih Terim au marcat toate cele trei goluri încă din prima repriză. Falcao (8-penalty, 40), cu o dublă şi Kilinc (40) au înscris pentru Galatasaray. Echipa lui Marius Şumudică a dat golul de onoare în actul secund prin Ribeiro (50).

La oaspeţi, Alexandru Maxim şi Junior Morais au fost titulari, în timp ce Alin Toşca nu a luat loc nici măcar pe banca de rezerve. Maxim a fost schimbat de Şumudică în minutul 70. Etapa viitoare, Gaziantep va juca pe teren propriu, cu Fatih Karagumruk.

Afla mai multe despre: gaziantepgalatasaraysumudica