Românii din Bulgaria, aproape campioni. Victorie mare în derby-ul cu Levski pentru Ludogorets

Formaţia bulgară, Ludogorets Razgrad, a câştigat derby-ul cu Levski Sofia, scor 1-0.

Oliveira Souza a marcat singurul gol al meciului derby disputat cu un număr limitat de spectatori. Reuşita sa a venit imediat după pauză, în urma unui assist al lui Wanderson.

Pentru liderul din Bulgaria, Dragoş Grigore a evoluat pe toată durata meciului şi a încasat un cartonaş galben. Claudiu Keşeru a fost înlocuit la pauză.

Formaţia românilor are 58 de puncte după 24 de meciuri, în timp ce Levski, cu 46 de puncte, a coborât pe locul 4. Lokomotiv Plovdiv este acum a doua în clasament cu 49 de puncte, la distanţă de liderul din Razgrad. Podiumul este completat de CSKA Sofia, cu 46 de puncte.

Afla mai multe despre: ludogorets