Romario Benzar s-a accidentat cu Lituania şi nu face deplasarea în Muntenegru. Anunţul Federaţiei: "A suferit o întindere musculară"

Fotbal intern

Romario Benzar s-a accidentat în finalul partidei câştigate de naţionala României în faţa Lituaniei, scor 3-0, anunţă frf.ro.

Fundaşul dreapta a suferit o întindere musculară în ultimele minute ale meciului de la Ploieşti. Staff-ul medical împreună cu cel tehnic au decis ca jucătorul să nu facă deplasarea la Podgorica, pentru duelul cu selecţionata din Muntenegru. Cosmin Contra nu va chema alt jucător în locul lui Romario Benzar.

Romario Benzar este ultimul care se adaugă pe lista fundaşilor de la FCSB care au avut probleme medicale în acest sezon, Nicolae Dică fiind nevoit să improvizeze aproape meci de meci. De-a lungul acestui sezon, Bogdan Planic, Mihai Bălaşa, Marko Momcilovic şi Junior Morais au avut rând pe rând de suferit.

După pauză pricinuită de meciurile echipelor naţionale, FCSB va întâlni Poli Iaşi, pe 25 noiembrie, în etapa a 16-a a Ligii 1.

Afla mai multe despre: dicaproblemefcsb