Ronald Koeman l-a ţinut rezervă pentru a doua în acest sezon de La Liga pe argentinianul Leo Messi

Este pentru a doua oară în acest sezon când cel mai bine plătit jucător din lume este ţinut ca rezervă. Messi a intrat după pauză şi a marcat.

Barcelona a obţinut o victorie importantă cu Betis Sevilla, scor 3-2, după golul lui Trincao reuşit cu 3 minute înainte de finalul partidei. Surprinde decizia lui Ronald Koeman de a-l ţine rezervă pe argentinianul Leo Messi. Este pentru a doua oară în acest sezon când cel mai bine plătit jucător din lume este ţinut ca rezervă. Messi a intrat după pauză şi a marcat.

"Sunt mulţi jucători cărora trebuie să li se ofere odihnă. Discut întotdeauna cu jucătorii despre gândurile mele şi am vorbit cu Leo despre a-i oferi o pauză şi, dacă am nevoie de el, să-l introduc pe parcurs. Eram conduşi cu 1-0 şi în câteva minute totul s-a schimbat. Messi a ajutat mult Barcelona în această seară", a spus Koeman pentru Mundo Deportivo.