Ruşine absolută pentru Simeone! Atletico Madrid a fost eliminată din Cupa Spaniei de către o echipă din liga a treia | VIDEO

Atletico Madrid s-a făcut de râs în 16-imile de finală ale Cupei Spaniei. A fost eliminată de echipa de ligă a treia Cultural Leonesa, cu un gol marcat de Sergio Benito în minutul 108.

VIDEO | Cultural Leonesa - Atletico Madrid 2-1 (Castaneda 83', Sergio Benito 108' / Correa 62')

Nimic nu părea să anunţe deznodământul surpriză. Atletico a dechis scorul în startul reprizei a doua prin Correa.

În final însă, castilienii au dat lovitura. Castaneda a marcat şi a trimis meciul în prelungiri. Gazdele puteau câştiga chiar la o diferenţă şi mai clară.

Adan şi-a salvat însă echipa, iar Cultural Leonesa  - Atletico Madrid s-a terminat 2-1.

Afla mai multe despre: atletico madridleonesasimeonecupa spaniei