”S-a înţeles greşit”. Hanca a explicat gestul făcut după golul marcat din penalty: ”Nu e cazul să mai vorbească de acum încolo”

Universitatea Craiova a câştigat derby-ul Olteniei disputat împotriva rivalei locale FC U Craiova 1948, scor 2-1, după un meci în care toate golurile au fost marcate în urma a trei lovituri de la 11 metri. Sergiu Hanca a reacţionat după joc.

Sergiu Hanca a marcat de la punctul cu var cel de-al doilea gol al partidei, în prelungirile primei reprize.

Celelalte goluri au fost reuşite de Ivan, pentru Universitatea Craiova, respectiv Compagno, pentru FC U Craiova.

Hanca a explicat gestul făcut după golul marcat din penalty: ”Nu a fost pentru fani”

La finalul meciului, Sergiu Hanca şi-a spus impresiile după prima victorie obţinută în campionat de noua sa echipă şi a prefaţat returul cu Zorya Lugansk.

De asemenea, jucătorul a explicat şi felul în care s-a manifestat după golul marcat.

”Ştiam că va fi un meci greu pentru că veneam după nişte rezultate nefavorabile. Aveam nevoie de această victorie.

Cred că a fost cel mai bun prilej într-un astfel de meci să se producă un declic, să avem moral bun înainte de Zorya.

În acest moment, cred că cel mai important e să luăm puncte în campionat şi să ne calificăm în Conference mai departe.

Acesta este obiectivul nostru o să excelăm cu siguranţă şi ca joc în viitor.

(n.r. de penalty) Am vrut să dau direct pe poartă şi am văzut că a sarit şi a deschis... s-a întors cu cotul cumva.

(n.r. mesajul de după gol) S-a înţeles greşit, nu a fost pentru fani. A fost în faţa camerei. Am avut un pariu cu o persoană dragă şi i-am făcut semn că nu e cazul să mai vorbească de acum încolo.

(n.r. de Conference) Sunt convins că putem face un meci foarte bun acasă. Aştept să avem stadionul plin, să avem aportul fanilor”, a declarat Hanca, după meci.

Afla mai multe despre: craiovasuperligahanca