S-a lăsat cu arestări după Tottenham - Chelsea. Sud-correanul Son, una dintre victime

Premier League

Rasismul a lovit masiv campionatul Angliei. Un suporter al lui Chelsea a fost arestat după manifestările avute în timpul meciului cu Tottenham, care s-a jucat duminica trecută. Heung-Min Son a fost victima fanului agresiv.

Meciul de pe Tottenham Hotspur Stadium, câştigat de Chelsea cu scorul de 2-0, a fost oprit în repriza a doua de către arbitrul Anthony Taylor din cauza scandărilor rasiste la adresa fundaşului oaspeţilor, Antonio Rudiger.

În timpul investigaţiilor s-a descoperit însă pe camerele de supraveghere că şi unul dintre ultraşii lui Chelsea a avut un comportament violent. Agresorul, care a făcut remarci rasiste la adresa lui Son, a ajuns şi el în spatele gratiilor după derbyul londonez.

Sud-coreeanul din echipa lui Mourinho a părăsit terenul în minutul 62, eliminat.

Între timp, poliţia din Londra continuă investigaţiile în privinţa manifestărilor rasiste la adresa lui Rudiger, urmând ca vinovaţii să plătească.

Afla mai multe despre: sontottenhamchelseapremier league