S-a terminat derby-ul AEK - PAOK. Rezultat URIAŞ pentru Răzvan Lucescu! Încă un pas important spre titlugalerie foto

PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1 (1-0), în meciul disputat cu campioana AEK Atena, în etapa a XIX a campionatului grec de fotbal.

PAOK a trecut în avantaj la Atena, după reuşita brazilianului Mauricio. Fostul stelist Varela a reuşit o pasă de gol. Brazilianul a reluat cu capul din apropiere în poarta gazdelor.

;

PAOK a jucat din minutul 32 în inferioritate numerică, după eliminarea lui Leo Jaba. Gazdele au egalat în minutul 78 prin Ezequiel Ponce

AEK: Barkas - Oikonomou, Chrygrynski, Bakakis - Galo, Mantalos, Alef,Bakasetas, Hult - Livaja, Ponce

PAOK: Paschalakis - Matos, Varela, Crespo, Vieirinha - Shakhov, Mauricio - Jaba, Biseswar, El Kaddouri - Akpom

Fundşul Alin Toşca a rămas pe banca de rezerve la echipa lui Lucescu.

Acestea au fost primele puncte pierdute de PAOK, după nouă succese consecutive, în campionat. Totuşi, formaţia din Salonic se menţine pe primul loc în clasament, cu 51 de puncte, urmată de Olympiacos Pireu, cu 45 de puncte, şi de AEK Atena, cu 37 de puncte.

Afla mai multe despre: paokrazvan lucescu