Experiențe împreună.

S-a terminat derby-ul dintre Galatasaray şi Beşiktaş. Ce a făcut Florin Andone

Galatasaray şi Beşiktaş au fost adversare în etapa a 26-a din Super Lig. Cele două echipe au încheiat la egalitate derbyul oraşului Istanbul, scor 0-0. La gazde, Florin Andone a jucat doar câteva minute.

Florin Andone a intrat pe teren în prelungirile meciului dintre Galatasaray şi Beşiktaş, atunci când l-a înlocuit pe Radamel Falcao.

Atacantul român a bifat astfel al optulea meci de campionat pentru Galata în acest sezon, dar nu a făcut nimic notabil în faţa „vulturilor”.

În urma acestui rezultat, echipa lui Fatih Termin rămâne pe locul 3 în Super Lig, la trei puncte în spatele echipelor care împart prima poziţie, Trabzonspor şi Istanbul BB.

Beşiktaş este pe locul 5, cu 44 de puncte.