Experiențe împreună.
You are here:

S-a tras la sorţi ţintarul Ligii a II-a. Programul complet al noului sezon, ce derby avem în prima etapă

S-a tras la sorţi ţintarul Ligii a II-a. Programul complet al noului sezon, ce derby avem în prima etapă

Liga 2

Astăzi, la sediul Federaţiei Române de Fotbal, a avut loc tragerea la sorţi a ţintarului Ligii a II-a. Meciurile în care vor fi implicate cluburi importante precum Rapid, Petrolul, U Cluj sau UTA Arad vor putea fi urmărite în continuare pe Telekom Sport şi în noua stagiune.

Programul complet al sezonului 2019/2020:

ETAPA 1 (3 august):

FC Rapid - Farul Constanţa
Concordia Chiajna - Daco-Getica
Turris Turnu Măgurele - Pandurii
ASU Politehnica Timişoara - CS Mioveni
CSM Reşiţa - U Cluj
Luceafărul Oradea - Sportul Snagov
FC Argeş - Ripensia Timişoara
Gloria Buzău - Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus - Petrolul Ploieşti
UTA Arad - Dunărea Călăraşi

ETAPA 2 (10 august):

Farul Constanţa - Dunărea Călăraşi
Petrolul Ploieşti - UTA Arad
Csikszereda Miercurea Ciuc - Metaloglobus
Ripensia Timişoara - Gloria Buzău
Sportul Snagov - FC Argeş
Universitatea Cluj - Luceafărul Oradea
CS Mioveni - CSM Reşiţa
Pandurii - ASU Poli Timişoara
Daco-Getica - Turris Oltul Turnu Măgurele
FC Rapid - Concordia Chiajna

ETAPA 3 (17 AUGUST 2019)
CONCORDIA CHIAJNA - ASSCS FARUL CONSTANŢA
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - FOTBAL CLUB RAPID
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA - DACO-GETICA BUCUREŞTI
CSM REŞIŢA - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
LUCEAFĂRUL ORADEA - CS MIOVENI
FOTBAL CLUB ARGEŞ - FC UNIVERSITATEA CLUJ
SCM GLORIA BUZĂU - SPORTUL SNAGOV
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - RIPENSIA TIMIŞOARA
AFC UTA ARAD - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
DUNĂREA CĂLĂRAŞI - FC PETROLUL PLOIEŞTI

ETAPA 4 (24 AUGUST 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA - FC PETROLUL PLOIEŞTI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - DUNĂREA CĂLĂRAŞI
RIPENSIA TIMIŞOARA - AFC UTA ARAD
SPORTUL SNAGOV - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FC UNIVERSITATEA CLUJ - SCM GLORIA BUZĂU
CS MIOVENI - FOTBAL CLUB ARGEŞ
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - LUCEAFĂRUL ORADEA
DACO-GETICA BUCUREŞTI - CSM REŞIŢA
FOTBAL CLUB RAPID - ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
CONCORDIA CHIAJNA - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

ETAPA 5 (31 AUGUST 2019)
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - ASSCS FARUL CONSTANŢA
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA - CONCORDIA CHIAJNA
CSM REŞIŢA - FOTBAL CLUB RAPID
LUCEAFĂRUL ORADEA - DACO-GETICA BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB ARGEŞ - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
SCM GLORIA BUZĂU - CS MIOVENI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - FC UNIVERSITATEA CLUJ
AFC UTA ARAD - SPORTUL SNAGOV
DUNĂREA CĂLĂRAŞI - RIPENSIA TIMIŞOARA
FC PETROLUL PLOIEŞTI - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

ETAPA 6 (7 SEPTEMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
RIPENSIA TIMIŞOARA - FC PETROLUL PLOIEŞTI
SPORTUL SNAGOV - DUNĂREA CĂLĂRAŞI
FC UNIVERSITATEA CLUJ - AFC UTA ARAD
CS MIOVENI - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - SCM GLORIA BUZĂU
DACO-GETICA BUCUREŞTI - FOTBAL CLUB ARGEŞ
FOTBAL CLUB RAPID - LUCEAFĂRUL ORADEA
CONCORDIA CHIAJNA - CSM REŞIŢA
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA

ETAPA 7 (14 SEPTEMBRIE 2019)
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA - ASSCS FARUL CONSTANŢA
CSM REŞIŢA - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
LUCEAFĂRUL ORADEA - CONCORDIA CHIAJNA
FOTBAL CLUB ARGEŞ - FOTBAL CLUB RAPID
SCM GLORIA BUZĂU - DACO-GETICA BUCUREŞTI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
AFC UTA ARAD - CS MIOVENI
DUNĂREA CĂLĂRAŞI - FC UNIVERSITATEA CLUJ
FC PETROLUL PLOIEŞTI - SPORTUL SNAGOV
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - RIPENSIA TIMIŞOARA

ETAPA 8 (21 SEPTEMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA - RIPENSIA TIMIŞOARA
SPORTUL SNAGOV - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FC UNIVERSITATEA CLUJ - FC PETROLUL PLOIEŞTI
CS MIOVENI - DUNĂREA CĂLĂRAŞI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - AFC UTA ARAD
DACO-GETICA BUCUREŞTI - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB RAPID - SCM GLORIA BUZĂU
CONCORDIA CHIAJNA - FOTBAL CLUB ARGEŞ
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - LUCEAFĂRUL ORADEA
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA - CSM REŞIŢA

ETAPA 9 (28 SEPTEMBRIE 2019)
CSM REŞIŢA - ASSCS FARUL CONSTANŢA
LUCEAFĂRUL ORADEA - ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
FOTBAL CLUB ARGEŞ - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
SCM GLORIA BUZĂU - CONCORDIA CHIAJNA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - FOTBAL CLUB RAPID
AFC UTA ARAD - DACO-GETICA BUCUREŞTI
DUNĂREA CĂLĂRAŞI - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
FC PETROLUL PLOIEŞTI - CS MIOVENI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - FC UNIVERSITATEA CLUJ
RIPENSIA TIMIŞOARA - SPORTUL SNAGOV

ETAPA 10 (5 OCTOMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA - SPORTUL SNAGOV
FC UNIVERSITATEA CLUJ - RIPENSIA TIMIŞOARA
CS MIOVENI - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - FC PETROLUL PLOIEŞTI
DACO-GETICA BUCUREŞTI - DUNĂREA CĂLĂRAŞI
FOTBAL CLUB RAPID - AFC UTA ARAD
CONCORDIA CHIAJNA - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - SCM GLORIA BUZĂU
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA - FOTBAL CLUB ARGEŞ
CSM REŞIŢA - LUCEAFĂRUL ORADEA

ETAPA 11 (12 OCTOMBRIE 2019)
LUCEAFĂRUL ORADEA - ASSCS FARUL CONSTANŢA
FOTBAL CLUB ARGEŞ - CSM REŞIŢA
SCM GLORIA BUZĂU - ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
AFC UTA ARAD - CONCORDIA CHIAJNA
DUNĂREA CĂLĂRAŞI - FOTBAL CLUB RAPID
FC PETROLUL PLOIEŞTI - DACO-GETICA BUCUREŞTI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
RIPENSIA TIMIŞOARA - CS MIOVENI
SPORTUL SNAGOV - FC UNIVERSITATEA CLUJ

ETAPA 12 (16 OCTOMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA - FC UNIVERSITATEA CLUJ
CS MIOVENI - SPORTUL SNAGOV
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - RIPENSIA TIMIŞOARA
DACO-GETICA BUCUREŞTI - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FOTBAL CLUB RAPID - FC PETROLUL PLOIEŞTI
CONCORDIA CHIAJNA - DUNĂREA CĂLĂRAŞI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - AFC UTA ARAD
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
CSM REŞIŢA - SCM GLORIA BUZĂU
LUCEAFĂRUL ORADEA - FOTBAL CLUB ARGEŞ

ETAPA 13 (19 OCTOMBRIE 2019)
FOTBAL CLUB ARGEŞ - ASSCS FARUL CONSTANŢA
SCM GLORIA BUZĂU - LUCEAFĂRUL ORADEA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - CSM REŞIŢA
AFC UTA ARAD - ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
DUNĂREA CĂLĂRAŞI - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
FC PETROLUL PLOIEŞTI - CONCORDIA CHIAJNA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - FOTBAL CLUB RAPID
RIPENSIA TIMIŞOARA - DACO-GETICA BUCUREŞTI
SPORTUL SNAGOV - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
FC UNIVERSITATEA CLUJ - CS MIOVENI

ETAPA 14 (26 OCTOMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA - CS MIOVENI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - FC UNIVERSITATEA CLUJ
DACO-GETICA BUCUREŞTI - SPORTUL SNAGOV
FOTBAL CLUB RAPID - RIPENSIA TIMIŞOARA
CONCORDIA CHIAJNA - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - FC PETROLUL PLOIEŞTI
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA - DUNĂREA CĂLĂRAŞI
CSM REŞIŢA - AFC UTA ARAD
LUCEAFĂRUL ORADEA - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB ARGEŞ - SCM GLORIA BUZĂU

ETAPA 15 (2 NOIEMBRIE 2019)
SCM GLORIA BUZĂU - ASSCS FARUL CONSTANŢA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - FOTBAL CLUB ARGEŞ
AFC UTA ARAD - LUCEAFĂRUL ORADEA
DUNĂREA CĂLĂRAŞI - CSM REŞIŢA
FC PETROLUL PLOIEŞTI - ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
RIPENSIA TIMIŞOARA - CONCORDIA CHIAJNA
SPORTUL SNAGOV - FOTBAL CLUB RAPID
FC UNIVERSITATEA CLUJ - DACO-GETICA BUCUREŞTI
CS MIOVENI - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

ETAPA 16 (9 NOIEMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
DACO-GETICA BUCUREŞTI - CS MIOVENI
FOTBAL CLUB RAPID - FC UNIVERSITATEA CLUJ
CONCORDIA CHIAJNA - SPORTUL SNAGOV
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - RIPENSIA TIMIŞOARA
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSM REŞIŢA - FC PETROLUL PLOIEŞTI
LUCEAFĂRUL ORADEA - DUNĂREA CĂLĂRAŞI
FOTBAL CLUB ARGEŞ - AFC UTA ARAD
SCM GLORIA BUZĂU - METALOGLOBUS BUCUREŞTI

ETAPA 17 (13 NOIEMBRIE 2019)
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - ASSCS FARUL CONSTANŢA
AFC UTA ARAD - SCM GLORIA BUZĂU
DUNĂREA CĂLĂRAŞI - FOTBAL CLUB ARGEŞ
FC PETROLUL PLOIEŞTI - LUCEAFĂRUL ORADEA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - CSM REŞIŢA
RIPENSIA TIMIŞOARA - ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
SPORTUL SNAGOV - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
FC UNIVERSITATEA CLUJ - CONCORDIA CHIAJNA
CS MIOVENI - FOTBAL CLUB RAPID
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - DACO-GETICA BUCUREŞTI

ETAPA 18 (16 NOIEMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA - DACO-GETICA BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB RAPID - PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
CONCORDIA CHIAJNA - CS MIOVENI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE - FC UNIVERSITATEA CLUJ
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA - SPORTUL SNAGOV
CSM REŞIŢA - RIPENSIA TIMIŞOARA
LUCEAFĂRUL ORADEA - AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FOTBAL CLUB ARGEŞ - FC PETROLUL PLOIEŞTI
SCM GLORIA BUZĂU - DUNĂREA CĂLĂRAŞI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI - AFC UTA ARAD

ETAPA 19 (23 NOIEMBRIE 2019)
AFC UTA ARAD - ASSCS FARUL CONSTANŢA
DUNĂREA CĂLĂRAŞI - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FC PETROLUL PLOIEŞTI - SCM GLORIA BUZĂU
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC - FOTBAL CLUB ARGEŞ
RIPENSIA TIMIŞOARA - LUCEAFĂRUL ORADEA
SPORTUL SNAGOV - CSM REŞIŢA
FC UNIVERSITATEA CLUJ - ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
CS MIOVENI - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU - CONCORDIA CHIAJNA
DACO-GETICA BUCUREŞTI - FOTBAL CLUB RAPID

viewscnt
Articole similare