”S-au apărat tot meciul. Au stat pe două linii” Reacţia lui Mihai Roman după remiza dintre FC Botoşani şi FC U Craiova 1948

FC Botoșani

Formaţia FC Botoşani a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC U Craiova 1948, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1.

Sidibe a marcat în minutul 60 pentru formaţia oaspete, în timp ce Dawa a egalat în minutul 90.

”A fost destul de dificil pentru că nu ne aşteptam ca cei de la FC U Craiova 1948, cu jucători buni, să se apere tot meciul şi să stea pe două linii. Nu au ieşit la joc, ne-a fost destul de greu să îi desfacem. A venit şi golul lor, dacă mai trage de zece ori nu cred că mai nimereşte o dată. Dar una peste alta, ăsta e fotbalul” a spus Mihai Roman, la finalul partidei.

”Important e că am reuşit să revenim, am arătat că suntem o echipă puternică, nu cred că este o partidă nereuşită” a mai spus fotbalistul Botoşaniului, care apoi a completat: ”Eu zic că a fost penalty, am venit din spate, am încercat să joc mingea cu capul. Jucătorul advers a ridicat piciorul la nivelul capului, m-a şi atins. Important era că erau minute mai multe, dacă reuşeam să marcăm din penalty şi avem timp să marcăm golul doi. Acum nu ştiu dacă puteam să câştigăm, dar eu cred ca a fost penalty şi trebuia da. Cred că toată lumea îşi doreşte VAR, pentru că sunt decizii pe care arbitrii poate nu le văd” a încheiat Roman.

Afla mai multe despre: mihai roman