S-au calificat în sferturile de finală ale Cupei EHF, dar au pierdut la Cisnădie. Înfrângere în campionat pentru echipa lui Gheorghe Tadici

Handbal

Măgura s-a impus şi cel puţin până joi a urcat pe locul al treilea în Liga Naţionala de Handbal Feminin.

Cu un ritm infernal de meciuri în campionat şi Europa si cu doar 15 jucătoare în lot, Zalăul lui Tadici nu a rezistat la Cisnădie decât un sfert de oră. Apoi, Măgura a preluat conducerea şi la pauză avea 16-13 pe tabelă.

În repriza a doua, a continuat recitalul portarului Mirela Pasca şi al pivotului Oana Apetrei. Măgura s-a impus cu 25-22. Aceasta este prima victorie pe care Măgura Cisnădie a obţinut-o în faţa Zalăului.

În tapa viitoare, Măgura va întâlni CSM Bucureşti, joi, de 18.30, în direct pe Telekom Sport 2.

Afla mai multe despre: handbal femininliga florilorhc zalau,