Cum s-au descurcat jucătorii români în Europa League şi Conference League. Ianis Hagi a fost introdus în prima repriză, Cicâldău a fost integralist la Galata. Doar remiză pentru Răzvan Lucescu şi Mitriţă

Mai mulţi jucători români, dar şi antrenorul Răzvan Lucescu au fost implicaţi în meciuri importante din Europa League şi Conference League.

În Marseille-Galatasaray (0-0), Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan au fost titulari. Cicâldău a rămas pe teren tot meciul, în timp ce Olimpiu Moruţan a ieşit după 72 de minute.

Nicolae Stanciu a fost titular în partida Feyenoord - Slavia Praga. Românul a jucat în prima repriză, fiind înlocuit la pauză cu Lingr. Feyenoord s-a impus cu 2-1 prin golurile marcate de Kokcu şi Linssen. Pentru cehi a marcat Holes în minutul 63.

PAOK Salonic nu a reuşit să treacă pe teren propriu de Slovan Bratislava. Alexandru Mitriţă a fost titular, a încasat un cartonaş galben şi a fost înlocuit cu un sfert de oră înainte de final de Konstantelias. Akpom a marcat pentru PAOK, Green a egalat pentru Slovan. Formaţia lui Răzvan Lucescu are patru puncte şi ocupă locul 2 în grupă dupa FC Copenhaga.

Dorin Rotariu şi Ştefan Radu nu au jucat în partidele Ludogoreţ - Steaua Roşie Belgrad, respectiv Lazio - Lokomotiv Moscova.

Rangers a pierdut pe terenul Spartei Praga, scor 0-1. Niţă a fost titular pentru formaţia gazdă, în timp ce Ianis Hagi a intrat în minutul 38. Prestaţia sa a fost apreciată de presa din Scoţia

Marseille - Galatasaray 0-0

• Galatasaray: Muslera - Boey, Marcao, Nelsson, Van Aanholt - Kutlu, Antalyali - Moruţan, Cicâldău, Akturkoglu - Dervisoglu

Min 72. Moruţan a fost schimbnat cu Kalinic!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45. Final de primă repriză!

Min 1. A început meciul!

Lazio - Lokomotiv Moscova 2-0 (Ştefan Radu este rezervă)

Min 38. GOOOOOL LAZIO! Patric dublează avantajul italienilor!

Min 13. GOOOOOOL LAZIO! Pedro a deschis scorul!

Ludogoreţ - Steaua Roşie Belgrad 0-1(Rotariu este rezervă)

Min 63. GOOOOOL Steaua Roşie! Kanga a deschis scorul!

Feyenoord - Slavia Praga 2-1

• Slavia Praga: Mandous - Bah, Ousou, Holes, Masopust - Sevcik, Traore - Ekpai, Stanciu, Dorley - Tecl

Min 63. GOOOOL Slavia! Holes reduce din diferenţă!

Min 46. Stanciu a fost înlocuit cu Lingr!

Min 24. GOOOOL Feyenoord! Linssen dublează avantajul olandezilor!

Min 14. GOOOOOOL Feyenoord! Kokcu a deschis scorul!

PAOK - Slovan Bratislava 1-1

• PAOK Salonic: Paschalakis - Taylor, Mihaj, Michailidis, Ferreira - Esiti, Schwab - Zivkovic, Augusto, Mitriţă - Akpom

Min 74. Mitriţă este înlocuit cu Konstantelias!

Min 15. GOOOOOL SLOVAN! Green restabileşte egalitatea!

Min 10. GOOOOL Paok! Akpom a deschis scorul!

De la 19:45 s-a jucat mecul Sparta Praga - Rangers. Florin Niţă a fost titular la formaţia cehă, în timp ce Ianis Hagi a început meciul pe bancă. El a fost introdus de Steven Gerrard în prima repriză, în minutul 38, în locul lui Bacuna. Sparta Praga s-a impus cu scorul de 1-0

Sparta Praga - Rangers 1-0 (Hanko - 29)

Sparta: NIŢĂ - Wiesner, Panak, Celustka, Hancko - Pavelka, Sacek - Pesek, Hlozek, Haraslin - Minchev

Rangers: McGregor - Tavernier, Bassey, Balogun, Barisic- Davis, Bacuna, Kamara - Roofe, Sakala, Aribo

Min 90. Final de meci!

Min 74. Kamara de la Rangers a fost eliminat

Min 38. Ianis Hagi este trimis în teren. A fost înlocuit Bacuna

Min 29. Gol Sparta! Hanko deschide scorul pentru cehi

Ianis Hagi şi coechipierii săi au un test dificil în deplasare, în Cehia. Ryan Jack şi Ryan Kent sunt indisponibili pentru acest meci. Florin Niţă este titular la Sparta Praga.

Afla mai multe despre: ianis hagimoruţancicâldăumitriţăpaokrăzvan lucescu