S-au încins spiritele la vestiare! Ceartă aprinsă în timp ce Laurenţiu Reghecampf acorda interviul

FC Botoşani a câştigat pe „Ion Oblemenco”, 2-1 cu CSU Craiova.

După meci, Laurenţiu Reghecampf a fost întrerupt în timp ce acorda un interviu.

Din primele informaţii ar fi izbucnit un mic scandal între jucătorii celor două tabere. Un fotbalist de la Botoşani a fost extrem de bucuros că pleacă cu cele trei puncte de la Craiova şi a început să iasă din vestiar cu o boxă şi să cânte.

Oltenii, fiind şi foarte frustraţi de rezultat, au ieşit şi s-au luat de jucătorul de la FC Botoşani.

Laurenţiu Reghecampf a sesizat cearte dintre cele două tabere şi s-a oprit brusc.

Reporterul a încercat să treacă peste acest moment, argumentând „aşa e la fotbal, se mai întâmplă”.

De când a început noul sezon de Liga I. oltenii au înregistrat: o victorie cu FC Argeş, scor 1-0 şi două înfrângeri cu FCSB, 0-4 şi una cu Botoşani, scor 1-2.

Ce a spus Reghecampf după meciul pierdut pe teren propriu:

„E dureros pentru toată lumea. Două reprize total diferite. O primă repriză foarte bună, în care am controlat jocul. Repriza a doua, una în care am avut zece minute proaste şi adversarul ne-a taxat. Le-am zis şi jucătorilor că nu am cum să accept anumite lucruri. Rămâi cu ultima impresie, adică aceea că ai pierdut meciul.

A fost şi puţin ghinion, pentru că portarul lor a salvat incredibil. Mă deranjează însă că primim gol foarte uşor. Cunosc calitatea lor şi ştiu că putem marca din aproape orice situaţii, dar trebuie să ne concentrăm mult pe anumite momente din faza de apărare”

Laurenţiu Reghecampf strigă după ajutor: „Mai avem nevoie de jucători” + Promisiunea pentru suporterii olteni

Afla mai multe despre: craiovafc botosanicearta craiova-fc botosani