S-au stabilit meciurile din sferturile play-off-ului în MLS. Derby pentru Zlatan Ibrahimovic, pe cine va întâlni Mitriţă

Los Angeles Galaxy este ultima echipă calificată în semifinale Conferinţei de Vest a campionatului nord-american de fotbal, MLS.

Echipa lui Zlatan Ibrahimovic a învins-o, în deplasare, cu scorul de 2-1, pe Minnesota United. Gregus a marcat pentru gazde, în minutul 87, în timp ce Lletget '71 şi Jonathan Dos Santos '75 au înscris pentru LA Galaxy.

În semifinale, LA Galaxy va juca, joi, tot în deplasare, cu rivalii din oraş, Los Angeles FC.

În cealaltă semifinală se vor întâlni, miercuri, Seattle Sounders şi Real Salt Lake, pe terenul primei echipe.

Echipa lui Alexandru Mitriţă, New York City FC, aceptată direct în semifinalele Conferinţei de Est, va evolua, acasă, miercuri, cu Toronto FC, iar Atlanta United va juca, joi, pe teren propriu, cu Philadelphia Union.

Finalele conferinţelor vor avea loc la 29 şi 31 octombrie, iar finala competiţiei va fi la 10 noiembrie.

Afla mai multe despre: mitritanew york