S-au tras la sorţi semifinalele Cupei Spaniei. Toate meciurile vor fi în exclusivitate la Telekom Sportgalerie foto

După surprizele din sferturile de finală, Cupa Spaniei revine săptămâna viitoare la Telekom Sport cu faza semifinalelor.

În urma tragerii la sorţi, după victoria surprinzătoare obţinută în deplasarea de la Real Madrid, Real Sociedad va da peste Mirandes, care a produs şi ea o surpriză în sferturi şi a eliminat-o pe Villarreal.

În cealaltă dublă manşă din semifinale, se vor întâlni Athletic Bilbao, echipa care a scos-o din competiţie pe FC Barcelona, şi Granada, ajunsă în această fază după victoria la limită, scor 2-1, obţinută în faţa Valenciei.

Meciurile tur din semifinale vor avea loc pe 11/12 februarie, iar partidele retur se vor disputa pe 3/4 martie, toate în exclusivitate la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: cupa spaniei