Salah a făcut spectacol în Premier League. Patru goluri şi pasă de gol în victoria lui Liverpool, scor 5-0, cu Watford

Liverpool a învins-o, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, pe Watford, într-un meci din etapa a XXXI-a a campionatului Angliei.

Mohamed Salah a înscris patru goluri, în minutele 5, 43, 77 şi 85. Celălalt gol a fost marcat de Roberto Firmino, în minutul 49, dintr-o pasă dată tot de Salah. În acest moment, egipteanul conduce detaşat clasamentul golgheterilor din Premier league. Salah are 28 de goluri marcate în acest sezon, cu patru mai multe decât Harry Kane, însă, pentru atacantul englez, sezonul s-a încheiat, după accidentarea suferită în urmă cu două săptămâni.

Alte rezultate din Premier League:

Bournemouth – West Bromwich 2-1

Au marcat: Ibe ’77, Stanislas ’89 / Rodriguez ‘49

Huddersfield – Crystal Palace 0-2

Au marcat: Tomkins ’23, Milivojevic ’68 (penalti)

Stoke City – Everton 1-2

Au marcat: Choupo-Moting ’77 / Cenk Tosun ‘69, ‘94

Cum în acest weekend sunt programate şi meciurile din sferturile de finală ale Cupei Angliei, partidele Tottenham – Newcastle, Burnley – Chelsea Londra, Leicester City – Arsenal, Swansea – Southampton, West Ham – Manchester United şi Manchester City – Brighton au fost amânate.

Afla mai multe despre: liverpoolsalahfirminomanchester united